ZGŁOSZENIE NA BADANIA PO COVID-19

Zapraszamy na konsultacje specjalistyczne osoby, którzy przebyły chorobę COVID-19. Konsultacje i badania są bezpłatne, prowadzone są w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Poradni Kardiologicznej w ramach kontraktu z NFZ.

Celem odbycia konsultacji niezbędne jest skierowanie od lekarza rodzinnego / POZ do Poradni Kardiologicznej.

Zapisy pacjentów:

Poradnia Kardiologiczna Centrum Medyczne Szpital Św. Rodziny w Łodzi , ul. Wigury 19, 90-302 Łódź, tel. 42 254 96 00

Poradnia Kardiologiczna przy  Centrum Medycznym ARGO w Łodzi, ul. Sterlinga 17/29, Łódź, rejestracja  tel. 42 632 14 05 lub  531 000 520

Poradnia Kardiologiczna przy Centrum Medycznym BORUTA w Zgierzu, ul. A.Struga 2/4, 95-100 Zgierz, rejestracja  tel. 42 714 35 20

Zapisz się przez Internet

Pacjentów, którzy mieli bezobjawowy przebieg choroby, zapraszamy na badania po upływie 4 tygodni od uzyskania pozytywnego testu potwierdzającego zakażenie lub 2 tygodni od uzyskania testu negatywnego.

Pacjentów, którzy mieli objawowy przebieg choroby, zapraszamy na badania po upływie 4 tygodni od dnia uzyskania pozytywnego testu potwierdzającego zakażenie lub 2 tygodni od uzyskania testu negatywnego, lub po upływie 4 tygodni od dnia pojawienia się pierwszych objawów zakażenia (dotyczy osób, które nie miały testu).

Pacjentów, którzy z różnych przyczyn (np. przymusowej izolacji domowej z uwagi na chorobę współdomownika i brak możliwości wykonania testu) nie posiadają potwierdzenia przebycia choroby w postaci pozytywnego wyniku testu, a podejrzewają, że mogli być zarażeni COVID-19, również zapraszamy na konsultację i badania.

W przypadku pytań prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres stopcovid@cardica.pl *

Prosimy nie przesyłać e-malem żadnej dokumentacji medycznej ani wyników badań, kontakt e-mailowy służy jedynie do ustaleń natury organizacyjnej dotyczących konsultacji lekarskiej.

W czasie konsultacji planowane jest ocena stanu układu sercowo-naczyniowego i przeprowadzenie miedzy innymi badań: ECHO serca, Holter EKG, Holter RR, EKG, badanie biochemiczne. Pozostałe badania i dalsze konsultacje zależnie będą od stanu pacjenta i zgłaszanych dolegliwości (tomografia komputerowa płuc, rezonans magnetyczny serca, USG naczyń krwionośnych, USG jamy brzusznej).

Pacjentów, którzy są zainteresowani tylko konsultacją w wybranej poradni, np. pulmonologicznej, neurologicznej, psychologicznej i in. (z pominięciem konsultacji kardiologicznej) prosimy o kontakt telefoniczny z wybraną poradnią.

W sytuacjach wyjątkowych prosimy o kontakt pod nr tel. 600-813-600 (dr n. med. Michał Chudzik) w każdy czwartek w godzinach 7.30-8.30 oraz 17.00-17.30.

Z uwagi na dynamicznie zwiększającą się liczbę osób chorych na COVID-19, terminy przyjęć pacjentów w ramach Programu STOP-COVID mogą ulegać wydłużeniu. Dokładamy wszelkich starań, aby proponowane Państwu terminy były jak najkrótsze, nasi lekarze udostępniają dla Państwa dodatkowe godziny pracy, a zespół ds. organizacyjnych Programu nieustannie pracuje nad tym, aby mieli Państwo możliwość realizacji wszelkich niezbędnych badań w trybie kompleksowym i możliwie najszybszym.

* Informujemy, iż z uwagi na bardzo dużą ilość wiadomości e-mail od pacjentów, nie odpowiadamy na maile z pytaniami dotyczącymi standardowej procedury zapisu na konsultację lekarską, gdyż pełna informacja znajduje się na stronie. Nie dokonujemy również zapisów przez pocztę e-mail.