Informacje o programie

Projekt STOP-Covid realizowany przez Fundację CARDICA oparty jest na działalności informacyjnej w zakresie programu kompleksowej opieki medycznej realizowanej na rzecz pacjentów po przebyciu COVID-19 przez specjalistyczne placówki w Łodzi oraz Zgierzu. 

W ramach opieki medycznej pacjenci odbywają wizytę kontrolną podczas której przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski, następnie wyznaczane są odpowiednie badania dodatkowe w przypadku istnienia takiej potrzeby. Wizyty oraz badania odbywają się w ramach NFZ, pacjent nie ponosi żadnych kosztów, zaś wizyty i badania są umawiane w terminach bieżących, bez kolejek i długiego czasu oczekiwania. 

Inicjatorem oraz koordynatorem programu jest dr n.med. Michał Chudzik, adiunkt I Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, lekarz internista, kardiolog, lekarz medycyny stylu życia z wieloletnim doświadczeniem. 

Wszelkie informacje dotyczące zapisów znajdują się w zakładce DLA PACJENTA.

Zapraszamy jednocześnie do śledzenia AKTUALNOŚCI oraz ARTYKUŁÓW nt. zdrowego stylu życia, z których z pewnością zaczerpną Państwo rzetelną wiedzę lekarzy, dietetyków, psychologów,  specjalistów medycyny stylu życia na temat tego jak żyć zdrowo i budować odporność, tak ważną w dobie epidemii koronawirusa.

Jednostki współpracujące:


Centrum Medyczne Szpital Św.Rodziny w Łodzi

Centrum Medyczne ARGO w Łodzi

Centrum Medyczne Boruta w Zgierzu

Poradnia Specjalistyczna MEDMED w Łodzi

I Klinika Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Klinika Pulmonologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Oddział Udarowy z Wczesną Rehabilitacją Neurologiczną/Oddział Neurologiczny Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im.M.Kopernika w Łodzi – Centrum Profilaktyki i Leczenia Udarów Mózgu

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi