ZGŁOSZENIE NA BADANIA PO COVID-19

Zapraszamy na konsultacje specjalistyczne osoby, którzy przebyły chorobę COVID-19. Konsultacje i badania są bezpłatne, prowadzone są w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Poradni Kardiologicznej w ramach kontraktu z NFZ.

Celem odbycia konsultacji niezbędne jest skierowanie od lekarza rodzinnego / POZ do Poradni Kardiologicznej.

Zapisy pacjentów, którzy w przebiegu choroby przebywali w izolacji domowej (bez hospitalizacji):

Poradnia Kardiologiczna Centrum Medyczne Szpital Św. Rodziny w Łodzi , ul. Wigury 19, 90-302 Łódź, tel. 42 254 96 00

Zapisy pacjentów, którzy w przebiegu choroby byli hospitalizowani:

Poradnia Kardiologiczna przy  WSS. im dr Wł. Biegańskiego w Łodzi, ul. Kniaziewicza 1/5, 91-348 Łódź, rejestracja  tel. 42 251 60 51 lub  42 251 62 66

Zapisz się przez Internet

Pacjentów, którzy mieli bezobjawowy przebieg choroby, zapraszamy na badania po upływie 4 tygodni od uzyskania pozytywnego testu potwierdzającego zakażenie lub 2 tygodni od uzyskania testu negatywnego.

Pacjentów, którzy mieli objawowy przebieg choroby, zapraszamy na badania po upływie 4 tygodni od dnia uzyskania pozytywnego testu potwierdzającego zakażenie lub 2 tygodni od uzyskania testu negatywnego, lub po upływie 4 tygodni od dnia pojawienia się pierwszych objawów zakażenia (dotyczy osób, które nie miały testu).

Pacjentów, którzy z różnych przyczyn (np. przymusowej izolacji domowej z uwagi na chorobę współdomownika i brak możliwości wykonania testu) nie posiadają potwierdzenia przebycia choroby w postaci pozytywnego wyniku testu, a podejrzewają, że mogli być zarażeni COVID-19, również zapraszamy na konsultację i badania.

W przypadku pytań dotyczących zapisów na konsultację lekarską, prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres stopcovid@cardica.pl

Prosimy nie przesyłać e-malem żadnej dokumentacji medycznej ani wyników badań, kontakt e-mailowy służy jedynie do ustaleń natury organizacyjnej dotyczących konsultacji lekarskiej.

W czasie konsultacji planowane jest ocena stanu układu sercowo-naczyniowego i przeprowadzenie miedzy innymi badań: ECHO serca, Holter EKG, Holter RR, EKG, badanie biochemiczne. Pozostałe badania i dalsze konsultacje zależnie będą od stanu pacjenta i zgłaszanych dolegliwości (tomografia komputerowa płuc, rezonans magnetyczny serca, USG naczyń krwionośnych, USG jamy brzusznej).

Pacjentów, którzy są zainteresowani tylko konsultacją w wybranej poradni, np. pulmonologicznej, neurologicznej, psychologicznej i in. (z pominięciem konsultacji kardiologicznej) prosimy o kontakt telefoniczny z wybraną poradnią.

W sytuacjach wyjątkowych prosimy o kontakt pod nr tel. 600-813-600 (dr n. med. Michał Chudzik) w każdy czwartek w godzinach 7.30-8.30 oraz 17.00-17.30.

Z uwagi na dynamicznie zwiększającą się liczbę osób chorych na COVID-19, terminy przyjęć pacjentów w ramach Programu STOP-COVID mogą ulegać wydłużeniu. Dokładamy wszelkich starań, aby proponowane Państwu terminy były jak najkrótsze, nasi lekarze udostępniają dla Państwa dodatkowe godziny pracy, a zespół ds. organizacyjnych Programu nieustannie pracuje nad tym, aby mieli Państwo możliwość realizacji wszelkich niezbędnych badań w trybie kompleksowym i możliwie najszybszym.