COVID – ZGŁOSZENIE NA BADANIA DOROSŁYCH

Szanowny Pacjencie!

Zapraszamy na konsultacje specjalistyczne osoby, którzy przebyły chorobę COVID-19. Konsultacje i badania są bezpłatne, prowadzone są w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Poradni Kardiologicznej w ramach kontraktu z NFZ.

Celem odbycia konsultacji niezbędne jest skierowanie od lekarza rodzinnego / POZ do Poradni Kardiologicznej.

Zapisy pacjentów, którzy w przebiegu choroby przebywali w izolacji domowej (bez hospitalizacji):

Poradnia Kardiologiczna – Centrum Medyczne BORUTA w Zgierzu, ul. Andrzej Struga 2-4, 95-100 Zgierz, tel. 42-714-35-20 lub 42-715-45-20   

Szanowni Państwo, z uwagi na bardzo dużą liczbę pacjentów, terminy przyjęć w PK CM Boruta zostały wyczerpane, zapisy nowych pacjentów zostały wstrzymane do odwołania. Informacja o wznowieniu zapisów zostanie zamieszczona na stronie.

Poradnia Kardiologiczna Centrum Medyczne Szpital Św. Rodziny w Łodzi , ul. Wigury 19, 90-302 Łódź, tel. 42-254-96-00

Zapisy pacjentów, którzy w przebiegu choroby byli hospitalizowani:

Poradnia Kardiologiczna przy  WSS. im dr Wł. Biegańskiego w Łodzi, ul. Kniaziewicza 1/5, 91-348 Łódź, rejestracja  tel. 42-251-60-51 lub  42-251-62-66

Zapisz się przez Internet


Szanowni Państwo, jeżeli nie mogą Państwo odbyć wizyty w wyznaczonym terminie, niezależnie od tego, czy była ona umówiona telefonicznie, czy przez Internet, bardzo prosimy o jej odwołanie. W przypadku zapisów przez Internet, w mailu potwierdzającym wizytę znajduje się link do jej odwołania. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na każdy wolny termin, lekarze pracują ponadwymiarowo, każda niezrealizowana wizyta jest dużą stratą dla innych pacjentów.

Pacjentów, którzy mieli bezobjawowy przebieg choroby, zapraszamy na badania po upływie 4 tygodni od uzyskania pozytywnego testu potwierdzającego zakażenie lub 2 tygodni od uzyskania testu negatywnego.

Pacjentów, którzy mieli objawowy przebieg choroby, zapraszamy na badania po upływie 4 tygodni od dnia uzyskania pozytywnego testu potwierdzającego zakażenie lub 2 tygodni od uzyskania testu negatywnego, lub po upływie 4 tygodni od dnia pojawienia się pierwszych objawów zakażenia (dotyczy osób, które nie miały testu).

Pacjentów, którzy z różnych przyczyn (np. przymusowej izolacji domowej z uwagi na chorobę współdomownika i brak możliwości wykonania testu) nie posiadają potwierdzenia przebycia choroby w postaci pozytywnego wyniku testu, a podejrzewają, że mogli być zarażeni COVID-19, również zapraszamy na konsultację i badania.

W przypadku pytań dotyczących zapisów na konsultację lekarską, prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres stopcovid@cardica.pl

Prosimy nie przesyłać e-malem żadnej dokumentacji medycznej ani wyników badań, kontakt e-mailowy służy jedynie do ustaleń natury organizacyjnej dotyczących konsultacji lekarskiej.

W czasie konsultacji planowane jest ocena stanu układu sercowo-naczyniowego i przeprowadzenie miedzy innymi badań: ECHO serca, Holter EKG, Holter RR, EKG, badanie biochemiczne. Pozostałe badania i dalsze konsultacje zależnie będą od stanu pacjenta i zgłaszanych dolegliwości (tomografia komputerowa płuc, rezonans magnetyczny serca, USG naczyń krwionośnych, USG jamy brzusznej).

W sytuacjach wyjątkowych prosimy o kontakt pod nr tel. 600-813-600 (dr n. med. Michał Chudzik) w każdy czwartek w godzinach 7.30-8.30 oraz 17.00-17.30.

Szanowni Państwo, z uwagi na dynamicznie zwiększającą się liczbę osób chorych na COVID-19, terminy przyjęć pacjentów w ramach Programu STOP-COVID mogą ulegać wydłużeniu. Dokładamy wszelkich starań, aby proponowane Państwu terminy były jak najkrótsze, nasi lekarze udostępniają dla Państwa dodatkowe godziny pracy, a zespół ds. organizacyjnych Programu nieustannie pracuje nad tym, aby mieli Państwo możliwość realizacji wszelkich niezbędnych badań w trybie kompleksowym i możliwie najszybszym.