COVID – ZGŁOSZENIE NA BADANIA DOROSŁYCH

Szanowny Pacjencie!

Zapraszamy na konsultacje specjalistyczne osoby, którzy przebyły chorobę COVID-19. Konsultacje i badania są bezpłatne, prowadzone są w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Poradni Kardiologicznej w ramach kontraktu z NFZ.

Celem odbycia konsultacji niezbędne jest skierowanie od lekarza rodzinnego / POZ do Poradni Kardiologicznej.

Zapisy pacjentów, którzy w przebiegu choroby przebywali w izolacji domowej (bez hospitalizacji):

Poradnia Kardiologiczna CM BORUTA w Zgierzu
ul. Andrzej Struga 2-4, 95-100 Zgierz
Rejestracja  tel. 42-714-35-20 lub 42-715-45-20                                                         

Zapisy pacjentów, którzy w przebiegu choroby byli hospitalizowani:

Poradnia Kardiologiczna przy  WSS. im dr Wł. Biegańskiego w Łodzi
ul. Kniaziewicza 1/5, 91-348 Łódź  
Rejestracja  tel. 42-251-60-51 lub  42-251-62-66

Zapisy przez Internet (rejestracja online zostanie wkrótce udostępniona)

Pacjentów, którzy mieli bezobjawowy przebieg choroby, zapraszamy na badania po upływie 4 tygodni od uzyskania pozytywnego testu potwierdzającego zakażenie lub 2 tygodni od uzyskania testu negatywnego.

Pacjentów, którzy mieli objawowy przebieg choroby, zapraszamy na badania po upływie 4 tygodni od dnia uzyskania pozytywnego testu potwierdzającego zakażenie lub 2 tygodni od uzyskania testu negatywnego, lub po upływie 4 tygodni od dnia pojawienia się pierwszych objawów zakażenia (dotyczy osób, które nie miały testu).

Pacjentów, którzy z różnych przyczyn (np. przymusowej izolacji domowej z uwagi na chorobę współdomownika i brak możliwości wykonania testu) nie posiadają potwierdzenia przebycia choroby w postaci pozytywnego wyniku testu, a podejrzewają, że mogli być zarażeni COVID-19, również zapraszamy na konsultację i badania.

Zgłoszenie na badania można wysyłać również e-mailem na adres kardio-konsultacja@wp.pl 

Prosimy nie przesyłać e-malem żadnej dokumentacji medycznej ani wyników badań, kontakt e-mailowy służy jedynie do ustalenia daty konsultacji lekarskiej.

W czasie konsultacji planowane jest ocena stanu układu sercowo-naczyniowego i przeprowadzenie miedzy innymi badań: ECHO serca, Holter EKG, Holter RR, EKG, badanie biochemiczne. Pozostałe badania i dalsze konsultacje zależnie będą od stanu pacjenta i zgłaszanych dolegliwości (tomografia komputerowa płuc, rezonans magnetyczny serca, USG naczyń krwionośnych, USG jamy brzusznej).

W sytuacjach wyjątkowych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 600-813-600 w każdy czwartek w godzinach 7.30-8.30 oraz 17.00-17.30.